کادرسازی در حوزه‌های مختلف از نیازهای مهم کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس در همایش دهه هشتادی‌ها و نودی‌های کادر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم که امروز پنجشنبه۶ بهمن ماه با حضور مسئولین کشوری و استانی در تالار مرکزی شهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: اگر چه مدیر ستاد کانون های مساجد استان قم ۴ ماه است سکان این مسئولیت را برعهده گرفته اند اما شاهد تحولات خوبی بوده ایم.

وی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد یکی از موثرترین تشکل ها در رشد و تعالی نسل امروز است،چرا که دارای ظرفیت‌های بسیاری است.

ذوالنوری ادامه داد: محیطی که در اختیار نوجوانان در مساجد قرار دارد محیطی آماده برای فعالیت های فرهنگی و هنری و اجتماعی است و رویکرد بسیار مفیدی در جوان گرایی در کانون مساجد شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: اگر عزیزان جوان و نوجوان در بطن کار قرار بگیرند و به آن‌ها شخصیت داده شود و از این ظرفیت ها بهره بگیریم رویکرد بسیار مهمی است، ما نیاز به کادرسازی داریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات جدی در کشور که باعث نابسامانی هاست فقدان نیروهای توانمند همه جانبه است، خیلی از افراد به جایی می رسند اما کار تشکیلاتی و تیمی و جمعی در روحیه شان نیست و در این باره خلق و خوی‌شان با کار جمعی خو نگرفته است در نتیجه مرتب استقلال رای داشته و تک روی می‌کنند و در نهایت مجموعه ها متضرر می شوند.

ذوالنوری افزود: با چنین روحیه فرد گرایی، توان دیگران نیز هرز می رود اما با کار جمعی می شود توان دیگران را در توانایی خود جمع کرد؛ براساس روایات اگر کسی با مردم و دیگران مشورت کند در عقل آنها شریک می شود.

وی بیان کرد: هر چند در کار جمعی باید از نظر خودمان کوتاه بیاییم، اما توان ها هم افزا می شود و رشد و تعالی در انتظار است، کانون فرهنگی و هنری مساجد بستری برای کارورزی و کسب تجربه و یاد گرفتن کار جمعی است که در این بستر انسان هایی رشد می کنند و می توانند مدیران موفق آینده باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در کار جمعی از یکدیگر مراقبت می کنیم، از طرفی در کارهای فردی نواقصی است که با کار جمعی می توان این نواقص را اصلاح کرد.

وی تاکید کرد: در ابعاد مختلف نیروسازی و کادرسازی کنیم، چون نیاز کشور در تحقق این امر است ما راه طولانی در پیش داریم باید با نوآوری در همه عرصه ها، روش های مختلف را تمرین کنیم، آینده کشور در دست این دهه هشتادی ها و دهه نودی ها و این فرزندان است.

ذوالنوری تصریح کرد: فرزندان و این نسل باید دوری از استبداد و تک محوری و اطاعت کردن را  تمرین کنند، کار جمعی موجب رشد و تعالی می شود، عمر در گذر است و جوانی از دست می رود و در قیامت از جوانی سوال می کنند.

وی اظهار کرد: جوانی دوره کاشتن است و بهره‌برداری در میان سالی است انسان در این دنیا ذخیره هایی دارد که ممکن است در معرض از دست دادن قرار گیرد باید از فرصت‌ها استفاده کرد و این ذخایر را حفظ نمود، انداختن امور به آینده موجب ضرر و زیان است و عمر را به هدر می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: فرصت ها به راحتی می‌گذرد پس باید در بهترین امور سرمایه گذاری کرد، یکی ار رسالت های مهم کانون مساجد زنده کرن و احیای انسان‌هاست، این بستر خوبی برای رشد همه جانبه است و می توان افرادی را رشد داد  که خدماتی ماندگار دارند.

گفتنی است، ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم برای اولین بار در کشور از نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال به عنوان کادر در واحدهای مختلف کانون های فرهنگی هنری مساجد استفاده می کند.پایان پیام/

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *