شهید سلیمانی هم قهرمان ملی بودند و هم قهرمان امتی/افرادی که در حوزه فضای مجازی کم کاری کردند در خون‌های ریخته شده شریک هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، دوره طرح ولایت با عنوان «ولایت فقیه جریان حاکمیت حق» به همت سازمان پیشکسوتان استان قم با حضور پیشکسوتان نیرو‌های مسلح در سالن همایش‌های شهید اخلاقی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در این همایش با توجه به سالگرد شهادت شهید سرار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به توضیح فرازی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص این شهید عزیز اظهار داشت: شهید سلیمانی هم قهرمان ملی بودند و هم قهرمان امتی. قهرمان ملی بودند از این جهت که ده ها میلیون نفر از مردم و بویژه جوانان در داخل کشور از تیپ ها و قیافه ها و مدلهای مختلف پوشش در تشییع جنازه ایشان حضور یافتند و به ایشان افتخار کردند. قهرمان امتی بودند که در تمام جهان اسلام و کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نسبت به ایشان ادای احترام و تجلیل کردند.

وی اظهار داشت: اگر بخش زیادی از مشکلات کشور به دلیل سوء مدیریت بوده است، امروز که هر سه قوه در دست نیروهای جریان انقلاب است و چهار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از جریان انقلاب، سه نفرشان در دولت و یک نفرشان نیز در شهرداری تهران و هم افزای با با آنها است دیگر نباید مشکلات ناشی از سوء مدیریت به این شکل باقی بماند.

ذوالنوری خاطر نشان کرد: اینجانب هم با قوت وجدیت از دولت انقلابی حمایت و دفاع می‌کنم و هم به عنوان نماینده و خادم مردم در خانه ملت، هرجا عملکرد دولت قابل دفاع نباشد آنرا نقدمیکنم و تذکر لازم را می‌دهم و به وظیفه خود عمل کنم ولو نیاز به به سوال از آقای رئیس جمهور در مجلس باشد.

وی با تاکید بر اینکه با حفظ منافع ملی باید در مسیر حرکت کرد، عنوان کرد: دولت رئیسی با مشکلات ساختاری روبرو است که نیازمند یک ساختارشکنی است، برخی از مشکلات از گذشته باقی مانده و کهنه است و هر کسی سکان را در اختیار می گرفت با این قبیل مشکلات روبرو می‌شد، دولت قبلی می گفت خزانه خالی را تحویل گرفته اما دولت رئیسی اکنون باید ماهانه ۱۲ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی‌های دولت گذشته را بدهد و به نوعی خزانه پیش خور شده را دریافت کرده است.

ذوالنوری مطرح کرد: تا سال ۱۴۰۴ دولت رئیسی باید سالی ۱۴۴ تا ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت روحانی را پرداخت کند و این کار رئیسی را سخت کرده است.

وی ادامه داد: از کارهای سخت اقتصادی و ساختارشکنی‌ها حذف ارز داروهایی بود که با وجود قاچاقچیان و رانت‌خواران به جیب مردم نمی‌رسید و دولتی‌ها همزمان با آزادسازی قیمت دارو سیستمی را عملیاتی کردند تا پول دارو به جیب مصرف کننده برسد.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: دولت پوتین با اکراین درگیر شد و حدود ۴۰ درصد نهاده‌های دامی دنیا در منطقه زیر بار آتش بود و این موضوع یک شک برای دنیا به دنبال داشت و قیمت غذا در اروپا هم افزایش قابل توجه داشته است اما در مجموع دولت برنامه های اقتصادی دیده و درحال پیش بردن آن است.

وی با تاکید بر اینکه انتصاب‌های نادرست هم مشکل‌ساز خواهد بود، عنوان کرد: دولت در شرایط امروز یک میلیارد دلار در سامانه نیما قرار می دهد، برای مصرف کشور در مسافرت و واردات جنس و غیره کمبود ارز نداریم و یک میلیارد دلار در سامانه نیما قرار می‌دهیم اما همه آن مصرف نمی‌شود و قیمت امروز دلار در بازار به علت چالش‌های دیگر است.

ذوالنوری اضافه کرد: اگر اوضاع اقتصادی بی ثبات بود مردم به فکر چاره می افتند و تومان را به دلار تبدیل می کنند و در شرایط امروز دولت باید ثبات قیمت در کالاهایی که ربطی به دلار ندارد را حفظ کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گلایه‌های اخیر مراجع از وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: مراجع عظام تقلید در دیدارهای اخیر خود با رئیس مجلس، حمایت از نظام اسلامی را مطرح و بعد از آن از مشکلات اقتصادی گلایه کردند؛ آیت‌الله جوادی آملی در مورد اغتشاشگران و معاندینی که مساجد، حسینیه ها و قرآن آتش زدند از واژه « آشغال‌ها » استفاده کردند، اما اخبار آنطور که باید منعکس نشد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس قبلی در سال آخر خود قانون «از کجا آوردی» را برای مسئولان تصویب کرد و قوه قضاییه نیز به این موضوع ورود کرد اکنون هم تیمی در مجلس حضور دارند که از نمایندگان می‌خواهند اموال خود را ثبت کنند.

ذوالنوری با بیان اینکه مالیات خانه‌های خالی نیز به دست دولت رسیده است، عنوان کرد: دولت در شناسایی خانه‌های خالی ضعف دارد و سامانه جامعی که مشخص کند افراد چند خانه خالی دارند وجود ندارد و سامانه‌ای برای رفع این مشکل درنظر گرفته شده است هر چند باید این نکته را بگوییم که بعد نظارتی مجلس و نظارت سیستمی و جمعی و متشکل مجلس ضعیف است و هر نماینده بناچار باید به صورت فردی نظارت را پیگیری کند.

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه طرح صیانت از دور تصویب مجلس خارج شده است، اظهار کرد: همه ما می دانیم که مهم‌ترین بستر اغتشاشات اخیر فضای مجازی بود و افرادی که در این حوزه کم کاری کردند در خون‌های ریخته شده شریک هستند.

وی با بیان اینکه امروز فضای مجازی نقش مهمی در همه ابعاد زندگی مردم دارد و از طرفی پلتفرم های خارجی در مقابل قوانین و منافع ملی کشور ما پاسخ گو نیستند و همکاری نمی‌کنند بلکه به ایفای نقش تخریب و تهدید امنیت ملی ما می پردازند گفت: ما در شرایط امروز که بسترهای خارجی بسته است باید به دنبال حمایت از بسترهای داخلی باشیم و در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تسریع کنیم.

پایان پیام/خبرگزاری بسیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *