نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در سال های اخیر و با توجه به افزایش قیمت کاغذ، قیمت کتاب نیز افزایش بسیاری داشته و به همین دلیل دسترسی مردم به کتاب کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در دیدار مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، پیرامون تحولات حوزه نشر و نشر دیجیتال گفت: امروزه ما شاهد رونق گرفتن نشر دیجیتال و کتاب های الکترونیکی و صوتی هستیم که این امر خوبی است اما باید توجه داشته باشیم که هیچ چیز نمی تواند جای کتاب، آن هم به صورت فیزیکی آن را بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب افزود: کتاب از این جهت قابل اهمیت است که قابل استناد و دارای شناسنامه مشخص یعنی ناشر، نویسنده، سال نشر و… است و می‌توان آن ها را راستی آزمایی کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در سال های اخیر و با توجه به افزایش قیمت کاغذ، قیمت کتاب نیز افزایش بسیاری داشته است و به همین دلیل دسترسی مردم به کتاب کاهش یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنوری خاطرنشان کرد: اهمیت کتابخانه های عمومی در عصر امروز این است که این دسترسی آسان مردم به کتاب را برای عموم مردم فراهم سازند و کار نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این زمینه اهمیت زیادی پیدا می کند. امروزه کتابخانه های عمومی نقش بسیار مهمی در پاسخگویی به نیاز های اطلاعاتی مردم در بخش های مختلف دارند و باید با تکلیف گرایی و تدوین افق دید بلند به جایگاه واقعی خود در بین مردم نزدیک تر شوند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باید از ظرفیت کتابخانه های عمومی استان و همچنین سایر دستگاه های اجرایی و فرهنگی در جهت استفاده از ظرفیت های کتاب و کتابخوانی و گسترش آن در بین مردم در جهت تحقق اهداف نظام بهره بگیریم.

در این دیدار همچنین مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم به ارائه گزارشی از فعالیت های این مجموعه پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *