رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تا زمانی که آمریکا تحریم های ضدایرانی را لغو نکرده، نمی تواند در جلسات کمیسیون مشترک برجام حاضر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، حجت الاسلام ذوالنور با اشاره به پیشنهاد اروپا برای برگزاری نشستی غیر رسمی بین اعضای برجام و آمریکا، گفت: جلسه ای که اروپایی ها پیشنهاد کردند و از آمریکا به عنوان مهمان برای حضور در این نشست دعوش شده، کمیسیون مشترک برجام است که جزیی از توافق هسته ای به شمار می رود، این در حالی است که آمریکایی ها از برجام بیرون رفته اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا نه در برجام و نه در کمیسیون مشترک جایگاهی ندارد، از این رو در نشست کمیسیون مشترک نیز آمریکا نمی تواند شرکت کند چرا که یک طرف این نشست ایران است و طرف دیگر اروپایی ها قرار دارند.

وی بیان کرد: با این حال اگر آمریکا بخواهد به برجام برگردد طبق قانون اقدام راهبردی رفع تحریم ها و راهبردی که مقام معظم رهبری تعیین کرده اند کاخ سفید اول باید تحریم ها را لغو کنند، ما راستی آزمایی کنیم که آیا به وظیفه شان عمل کرده یا نه؟ بعد از راستی آزمایی ایران است که آمریکا می تواند در برجام حضور پیدا کند و در جلسات بنشیند تا زمانی که تحریم های ضدایرانی را لغو نکرده نمی تواند در برجام و کمیسیون مشترک حاضر شود./پایان پیام

منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *