ذوالنور: با توجه به محدودیت‌های مالی دولت امسال هیچ پروژه عمرانی را در قم آغاز نکند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنور، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به وجود بیش از ۴۷۰ پروژه نیمه‌تمام در استان اظهار داشت: باید یک بررسی اجمالی در استان صورت گیرد که چرا در استان ما پروژه‌هایی با پیشرفت پایین داریم دلیل و علت چیست؟ در قم ۴۷۰ پروژه نیمه‌تمام هستند و با وضعیت موجود دولت و محدودیت منابع دولتی دستگاه‌های اجرایی هیچ پروژه‌ای را امسال شروع نکنند.

به گفته این مسئول، وجود چنین پروژه‌های ناتمام و معطل‌مانده‌ای در استان که بعد از چندین سال مستهلک و ادامه کار اجرایی آن‌ها زمان‌بر و هزینه‌های اجرایی را افزایش می‌دهد جز آسیب و خسارت برای استان چیزی دیگری به همراه ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: برعکس پروژه‌هایی که درصد بالای پیشرفت داشتند ظرفیت دریافت بودجه و منابع مالی و اعتباری بسیاری دارند.

اولویت استان برای سال ۱۴۰۰ پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام است

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام در استان بیان کرد: باید پیگیر پروژه‌های نیمه‌تمام استان باشیم و بررسی کنیم این پروژه‌ها به دلیل محدودیت مالی این‌چنین راکد مانده‌اند یا خیر؟ اولویت استان و دستگاه‌های استان باید این مهم باشد .

ذوالنور افزود: تا سال ۱۴۰۰ اولویت ما پروژه‌های نیمه‌تمام است با وضع بودجه و کسری اعتبارات موجود نمی‌توان هیچ پروژه جدیدی را متقبل شد.

تأکید بر بازنگری در امر واگذاری زمین در شرکت شهرک‌های صنعتی

وی با اشاره به نحوه واگذاری زمین به متقاضیان از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی در استان گفت:  با اشاره به توسعه زیرساخت‌های شهرک‌های مجاور روستاها گفت:شرکت شهرک‌های صنعتی در استان باید درزمینهٔ واگذاری زمین به متقاضیان بازنگری‌هایی داشته باشد و شرایط خاصی را داشته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بعضی‌اوقات دیده می‌شود که یک متقاضی باهدف تولید و ارتقای صنعت تقاضای زمین در شهرک شکوهیه دارد اما هرچه تلاش می‌کند به زمین موردنظر خود نمی‌رسد اما افرادی هم هستند که هدف تولید ندارند اما راحت به زمین‌های مدنظر خود در این شهرک خواهند رسید باید در این زمینه بازنگری‌هایی صورت گیرد.

به گفته وی، باید زیرساخت‌ها باید سرعت عمل داشته باشیم وتوان نمایندگان مردم در مجلس هم استفاده شود شرکت شهرک‌ها که کار توسعه دارند شروط را جدی بگیرند./انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *