ذوالنوری در دیدار با سفیر کره جنوبی در تهران:کره جنوبی منابع ارزی ایران را آزاد کند/ سیاست‌های کاخ سفید خلاف همه اصول و ارزش‌های بین‌المللی است

🔸رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده به دست عوامل صهیونیستی، گفت: جامعه جهانی از جمله کره جنوبی ضمن محکومیت این اقدام باید مقابل چنین اقداماتی که نقض صریح قوانین بین‌الملل است بایستند.

🔸به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنور، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یو جانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران دیدار و گفتگو کرد.

🔸ذوالنوری در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی به عنوان ابزاری تاثیر گذار در تقویت مناسبات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی گفت: مجالس دو کشور نقش مهمی در سیاست خارجی دارند از این رو مجلس شورای اسلامی جهت تقویت و تحکیم همکاری های فیمابین عزم جدی دارد.

🔸نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: رویکرد مجلس شورای اسلامی مبتنی بر افزایش توسعه تعاملات پارلمانی با سایر کشورها به ویژه کشورهای شرق آسیا است.

🔸وی در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به ریشه کن شدن ویروس کرونا بر تداوم ارتباطات و تعاملات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با همتایان خود در پارلمان کره جنوبی به صورت وبینار تاکید کرد.

🔸ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران تصریح کرد: سیاست های کاخ سفید خلاف همه اصول و ارزش های بین المللی بوده و همانطور که مشاهده شد مردم آمریکا هم با رأی دادن به رقیب ترامپ، عملاً مخالفت خود با سیاست های غیرمنطقی دولت ترامپ را اعلام کردند.

🔸این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به حادثه تلخ ترور دانشمند برجسته، مجاهد و نخبه دفاعی و هسته ای کشورمان شهید فخری زاده به دست عناصر پلید و فرومایه رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی از جمله کره جنوبی ضمن محکومیت این اقدام باید مقابل چنین اقداماتی که نقض صریح قوانین بین الملل است بایستند.
وی با اشاره به کاهش سطح مبادلات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی بیان داشت: پتانسیل و استعدادهای اقتصادی خوبی میان دو کشور وجود دارد لذا با توجه به ظرفیت ایران در حوزه های نفت، گاز، میعانات گازی و سایر معادن می توان همکاری های فیمابین را بیش از پیش گسترش داد.

🔸ذوالنوری با اشاره به مسدود شدن منابع ارزی ایران در بانک های کره جنوبی عنوان کرد: مسئولان ذیربط کشورمان در حال تلاش برای تسهیل روند آزادسازی منابع ارزی می باشند، از دولت کره جنوبی انتظار می رود هر چه سریعتر برای آزاد سازی منابع ارزی حاصل از فروش قانونی نفت ایران اقدام عملی کند.

🔸وی در همین راستا تصریح کرد: کره جنوبی نباید دنباله روی سیاست های آمریکا باشد، آزادسازی منابع ارزی جمهوری اسلامی ایران اراده جدی دولت کره جنوبی را می طلبد.

🔸رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با تاکید بر نقش سفیر کره جنوبی در تسهیل همکاری های دو کشور افزود: از جنابعالی انتظار می رود جهت افزایش سطح مراودات اقتصادی دو کشور و همچنین در رفع موانع موجود نهایت تلاش خود را به کار گیرید./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *