استان قم با مشکلات محیط زیستی جدی روبه‌رو است‌

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنور امروز در جلسه شورای معادن که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، تسهیل سرمایه‌گذاری در طرح جامع مطالعاتی دریاچه نمک را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: اینکه استان‌های هم‌جوار در بهره‌برداری از این دریاچه سرعت عمل بیشتری داشته باشند و یا در این زمینه اگر بتوانند کارکرده و تلاش کنند بخل نمی‌ورزیم.

وی با تأکید بر اینکه در ارزآوری برای استان و نیازمندی به ارز دارای مشکل هستیم، گفت: مسئله ایجاد راه دسترسی به دریاچه نمک باید از طریق مجلس پیگیری شود، از سوی دیگر هم‌زمان با انجام مطالعه جامع از سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در این منطقه دعوت کنیم.

ذوالنور با تأکید بر اینکه استان قم با مشکلات محیط زیستی جدی مواجه است، تصریح کرد: تأثیر آب‌وهوا بر گونه‌های گیاهی و پوششی استان، سیل‌خیزی و آلودگی هوا از جمله این مشکلات هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ۶۰ میلیارد هزینه‌ای که برای توسعه و تکمیل اکتشافات طلا، مس و آهن در استان صورت گرفته است، ابراز کرد: باید در زمینه اکتشاف هزینه‌های انجام‌شده  را بر اساس اصول علمی موردبررسی قرار دهیم و پیوست محیط زیستی تهیه و با تأکید بر گونه‌های گیاهی حفظ‌شده گمانه‌زنی‌ها صورت بگیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *