دعوت کمیسیون امنیت ملی مجلس برای حمایت از برگزاری همه پرسی در فلسطین

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی بیانیه ای طرح موهوم معامله قرن را محکوم کرد و از همه مجالس کشورهای اسلامی و جهان دعوت کرد تا از طرح دموکراتیک برگزاری همه پرسی در سرزمین اشغالی حمایت کنند.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس،کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، طرح موهوم معامله قرن که روز سه شنبه ۲۸ ژانویه ۲۰۲۰ توسط ترامپ رئیس جمهور نژادپرست و ضداسلام آمریکا رونمایی شد، اعلام جنگ علیه مقدسات اسلام و قبله اول مسلمین می داند و این اقدام یکجانبه و برخلاف قوانین و قطعنامه های بین المللی را محکوم می کند.

متن بیانیه به شرح زیر است؛

امت اسلامی و ملت ایران حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم صهیونیستی و خیانت – رذیلانه کاخ سفید در نادیده گرفتن حقوق مشروع ملت قهرمان و مظلوم فلسطین که به مدت بیش از هفت دهه برای تحقق این حقوق مجاهدت و تلاش نموده را با تداوم مبارزات خود و تقویت محور مقاومت پاسخ خواهند داد و سرزمین های اشغالی و قدس شریف آزاد خواهد شد. برخلاف ادعای دولت آمریکا طرح معامله قرن نه تنها صلحی را به دنبال نخواهد داشت بلکه تنش را در منطقه تشدید می کند.

جمهوری اسلامی ایران، مقاومت را یگانه مسیر واقعی مقابله با رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی می داند و در عین حال مناسب ترین راه حل برای برون رفت از بحران سرزمین های اشغالی را اجرای طرح دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر برگزاری همه پرسی در سرزمین تاریخی فلسطین و در میان مردمان اصیل فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی می داند. این طرح نزد سازمان ملل به ثبت رسمی رسیده است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همه مجالس کشورهای اسلامی و جهان را دعوت می کند تا با محکوم نمودن این اقدام ضد حقوق مسلم یک ملت تحت ستم، برای اجتناب از جنگ و تشدید تنش، از حقوق حقه مردم فلسطین و از جمله طرح دموکراتیک برگزاری همه پرسی در سرزمین اشغالی حمایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *