مصوبه “اقدام متقابل” یک قدم در تسهیل انتقام از کاخ سفید / وزیر دفاع آمریکا و ترامپ تروریست تلقی می‌شوند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری،مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح پیام و آثار «طرح سه فوریتی اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی» گفت: این طرح انتقام سخت جمهوری اسلامی ایران از آمریکا نبود بلکه یک قدم در تسهیل اقدام و از لوازم آن است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای انتقام از آمریکا گسترده خواهد بود البته جنس اقدامات مشخص نیست.

وی با یادآوری مفاد قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی، افزود: در این قانون تصویب کردیم که وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، قوه قضاییه، وزارت دفاع با همه زیرمجموعه و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در همه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، امنیتی، حقوقی و قضایی مامورند هر گونه ضربه به منافع آمریکا بزنند در واقع برای آنها تکالیفی را معین کردیم و امروز با اصلاح قانون حیطه آن را در دو ماده گسترده کردیم.

ذوالنوری ادامه داد: بر اساس اصلاح قانون هر تکلیفی که برای برخورد با سنت‌کام به عنوان تروریست دیده شده بود را به وزارت دفاع آمریکا و پنتاگون توسعه و تعمیم دادیم بنابراین از امروز آنهایی که نقش اجرایی یا آمریت در ترور سردار سلیمانی داشتند، تروریست شناخته شدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با این قانون وزیر دفاع آمریکا و همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که نقش آمریت در حادثه اخیر داشتند، تروریست تلقی می شوند. همچنین برای تقویت ماموریت‌های نیروی سپاه قدس ۲۰۰ میلیون یورو اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تصویب شد البته این مبلغ همه کمک نیست فقط بخشی از بودجه تا پایان سال ۱۳۹۸ است و در بودجه سال ۱۳۹۹ به صورت پر رنگ دیده خواهد شد./

تاریخ گفتگو ۱۷/۱۰/۹۸

پایان پیام

==========================================
» تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *