دیدار رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

دیدار رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی امروز (سه شنبه، ۲۲ مردادماه) با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری های پارلمانی و بین المللی گفت و گو کردند.

ذوالنوری  در ابتدا با اشاره به روابط مثبت و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در عرصه های مختلف گفت:«روابط دوستانه و پایدار دو کشور پشتوانه محکمی برای ارتقاء سطح مناسبات در زمینه های سیاسی، اقتصادی ، دینی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فیمابین می باشد».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به اندازه و میزان تاثیرگذاری تحریم های مصوب کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و  بین المللی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست های ریاضتی و تحریمی آمریکا بعنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­کند».

وی خاطرنشان کرد: «این ناکارآمدی و معیوب بودن مجامع بین الملل و ضعف برخی کشورهاست که آمریکا برای روابط آنها تصمیم می گیرد، اما کشورهای مستقل و بویژه مسلمان باید با یکدیگر متحد شوند و اجازه مداخله به آمریکا در تصمیم گیری ها و روابطشان با دیگر کشورها را ندهند».

ذوالنوری با اشاره به اعمال انواع تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا گفت:« امروز جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم های آمریکا، با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه تولید انواع ادوات نظامی و دفاعی از جمله زیردریایی، ناوچه، موشک های میان برد و کوتاه برد، ضدزره، تانک، نفربر زرهی، هلی کوپتر و انواع تسلیحات نظامی خودکفا شده است».

ذوالنوری در پایان برای گسترش روابط دینی و فرهنگی، بویژه حضور طلاب اندونزی در مدارس دینی و حوزه های علمیه جمهوری اسلامی ایران، ارتباطات در حوزه انرژی و تامین نیاز به نفت و مشقات آن، واردات کائوچو و لاستیک، ارائه خدمات فنی – مهندسی و عمرانی و گسترش همکاری های امنیتی- دفاعی و نظامی اعلام آمادگی کرد.

عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی نیز در این دیدار با اشاره با اظهار تاسف از تصمیم یکجانبه آمریکا در خروج از توافق بین المللی برجام گفت: «اندونزی همواره از توافق بین المللی برجام حمایت کرده چرا که نشان دهنده پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق است».

وی افزود: «امیدواریم علیرغم تحریم­های آمریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد».

رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از اندونزی در مجامع مختلف بین المللی نسبت به تداوم این حمایت ها و همکاری های دو کشور در عرصه بین الملل در راستای توسعه روابط فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

کمال دهقانی فیروزآبادی رئیس کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و محمدابراهیم رضایی رئیس کمیته هسته ­ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این دیدار حضور داشتند که به بیان دیدگاه ­های خود پیرامون مسائل منطقه و بین­ الملل پرداختند./ پایان پیام 

==========================================
» تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *