لزوم عضویت کمیته امداد در شورای فرهنگ عمومی استان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری، نماینده استان قم در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدید کمیته امداد استان قم، تجربه و توانمندی وی را فرصتی برای تقویت خدمت در این استان عنوان و بیان کرد: امیدوارم این فرصت، منشأ اثرات خوبی در رفع محرومیت در قم و خدمت رسانی مضاعف به خانواده بزرگ کمیته امداد این استان شود.
وی ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه فرهنگی مدیرکل جدید کمیته امداد استان قم افزود: فقر و فرهنگ بر هم تأثیرگذارند به طوری‌که گاهی اوقات محصول استضعاف و ضعف فرهنگی فقر است و گاهی اوقات هم فقر باعث انهدام فرهنگی در خانواده‌ها است.
ذوالنور با اشاره به اینکه دشمنان در تلاش هستند که ناکارآمدی دین در اداره جامعه را به مردم القا کنند تصریح کرد: بر خلاف تصور برخی از افراد، فاصله گرفتن از ارزش‌های دینی و روحیه جهادی و انقلابی سرچشمه مشکلات کشور است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر در عرصه‌های هسته‌ای، هوافضا، نانوتکنولوژی، تجهیزات و تسلیحات نظامی رشد و افتخاری داشته‌ایم، قطعاً ارزش‌های دینی و تفکر بسیجی موجب شکوفایی کشور شده‌است.
وی با بیان اینکه در همین چند سال گذشته تقاضای مردم و افراد نیازمند برای تحت حمایت قرارگرفتن در کمیته امداد به صورت شتابان افزایش یافت خاطرنشان کرد: همانطور که این اتفاق تهدید، آسیب و نگرانی است فرصتی برای تقویت و استحکام کارهای فرهنگی و اعتقادی در این خانواده‌ها است.
ذوالنور، بسترهای فراوان موجود در استان قم را فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد تحول در زندگی نیازمندان دانست و اضافه کرد: بهره‌مندی از تکنولوژی‌های نوین و ظرفیت فرهنگی حوزه‌های علمیه و سیر صعودی مشارکت‌های مردمی و خیران استان قم می‌تواند زمینه توانمندسازی مددجویان تحت حمایت را فراهم کرد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان قم باید قطب تولید محصولات فرهنگی در جهان اسلام و دنیا باشد گفت: اگر ظرفیت فرهنگی طلاب و توان اجرایی مددجویان کمیته امداد در تولید نرم افزارها و اسباب‌بازی‌های فرهنگی و معنوی بکار گرفته شود خیرات و برکات و تحول فراوانی به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به آمار فراوانی خدمات فرهنگی کمیته امداد و جامعه هدف این نهاد در استان برای فعالیت های فرهنگی تصریح کرد: کمیته امداد باید عضو شورای فرهنگ عمومی استان باشد.
وی بازدهی و بازخورد فعالیت دستگاه‌های اداری کشور را نسبت به روزهای ابتدای انقلاب مقایسه کرد و گفت: همیشه ابزار، امکانات و بودجه کارساز نیست بلکه اعتقاد، باور، انگیزه و روحیه نیروها کار را پیش می برد و من معتقدم سیستم اداری کشور به یک خانه تکانی جدی نیاز دارد.
ذوالنور توفیق خدمت به ایتام و محرومان را باعث افتخار خود دانست و گفت: در خدمت به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد کوتاهی نخواهم کرد.

خبرگزاری کاتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *