اخبارتمام برنامه های آمریکا در منطقه منجر به شکست شده است

27 خرداد 1398

تمام برنامه های آمریکا در منطقه منجر به شکست شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم قم، ذوالنوری در خصوص موضوع اقدامات متقابل ایران برای مقابله با قرار گرفتن نام سپاه در لیست سازمان های تروریستی و با بیان اینکه ما شروع کننده یک کشمکش در منطقه نبودیم، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بخشی از توان نظامی ایران محسوب می شود و در حقوق بین الملل هیچ کشوری نمی تواند مجموعه دفاعی یک کشور را به عنوان تروریست تلقی کند، اما آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان تروریست مطرح کرد و این کاملا بر خلاف حقوق بین الملل و هنجارهای بین المللی و عرف ارتباطات جهانی است.

وی با اشاره به اینکه اقدام آمریکا تازگی ندارد، اظهار داشت: پیش از این، آمریکا نیروی قدس را به عنوان تروریست مطرح کرد و سپس کلیت سازمان سپاه را به عنوان تروریست عنوان کرد و در واقع اقدام آمریکا تکرار مرحله قبل بود و لذا کار جدیدی صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس به جنبه های تبلیغاتی اقدام ترامپ اشاره کرد و بیان داشت: این کار ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری یک برد داخلی داشت و یک برد خارجی برای جلب نظر صهیونیست ها و نتانیاهو داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه تحریم سپاه پاسداران انقلاب به معنی فرزندان ملت ایران و ملت است، عنوان کرد: تمام برنامه های آمریکا در منطقه منجر به شکست شده است و ترامپ به هفت تریلیون دلاری که در منطقه هزینه کرده اند، اعتراض می کند که اندازه بودجه 70 سال کل کشور ایران می شود. آمریکا می خواهد اهداف کشورش را در منطقه پیاده کند، اما ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران مانع اجرای آن اهداف شده است که در قالب توان دفاعی نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

وی با ذکر چند نمونه، بیان کرد: دفاع از رژیم بعث عراق در مقابل ایران، روی کار آمدن بنی صدر و استحاله در جمهوری اسلامی ایران و تشکیل خاورمیانه بزرگ با محوریت رژیم صیونیستی، تجزیه عراق و جنگ علیه سوریه از اقداماتی بود که با محوریت آمریکا در چهل سال گذشته صورت گرفته است، اما جمهوری اسلامی ایران مانع عملیاتی شدن آن ها شده است./

پایان پیام

 

==========================================
» تاریخ انتشار : 27 خرداد 1398

»» چاپ خبر

 

» اخبار مرتبط:

  • مردم کاری با اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارند/گاهی باید به دولت سیلی زد و گاهی نی ...
  • مطالبه‌گری اساس تعامل و ارتباط مجلس با دولت است
  • آقای روحانی مشکلات کشور راه حل دارد
  •  

    تبلیغات تصویری