اخبارکربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد

25 شهریور 1398

کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری،عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس، طی سخنانی در هیئت حضرت ابوالفضل(علیه السلام) لر زبانان مقیم قم، به تبیین چرایی عزاداری ایام محرم و صفر برای امام حسین(علیه السلام) پرداخت.

نماینده مردم قم در مجلس دهم شورای اسلامی دراین سخنرانی بیان کرد: عده‌ای می‌گویند واقعه عاشور حادثه‌ای مثل حوادث دیگر بود و برخی نیز عزاداری برای امام حسین(علیه السلام) را بی‌عقلی می‌دانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: نویسنده‌ای هم ترویج فرهنگ شهید و شهادت را ترویج خشونت دانسته و عزاداری برای امام حسین(علیه السلام) را زیر سؤال می‌برد و می‌گوید خشونتی که در کربلا اتفاق افتاد نتیجه خشونتی بود که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) در بدر مرتکب شد.

وی صادر کردن 110 هزار مسلمان و غیرمسلمان به اروپا به‌عنوان برده‌های جنسی توسط داعش را مورد اشاره قرار داد و گفت: آیا ایستادن رزمندگان اسلام و مقابله با داعش ترویج فرهنگ خشونت است؟

این نماینده مجلس تاکید کرد: امام حسین(علیه السلام) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند؛ امام حسین(علیه السلام) بعد از شنیدن خبر مرگ معاویه فرمودند؛ فاتحه اسلام خوانده است و اسلام به رهبری چون یزید مبتلا شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد؛ کربلا حادثه نبود و ملاک و معیار برای همگان بود و امام حسین(علیه السلام) مسیر به همه نشان داد./

پایان پیام

==========================================
» تاریخ انتشار : 25 شهریور 1398

»» چاپ خبر

 

» اخبار مرتبط:

 • فرهنگ عاشورایی جامعه را بابصیرت می‌کند
 • انتقاد از تاخیر در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد در قم
 • پیام رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به رؤسای کمیسیونهای روابط خا ...
 • دیدار سخنگوی حرکت نجباء اسلامی عراق با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
 • کار فرهنگی در روزگار فعلی نمونه ای از جهاد است
 •  

  آخرین اخبار

  تبلیغات تصویری

  پربازدیدترین اخبار

  پیوندها