اخبارفرهنگ عاشورایی جامعه را بابصیرت می‌کند

25 شهریور 1398

فرهنگ عاشورایی جامعه را بابصیرت می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به درس های مکتب عاشورا و درس مقاومت گفت: کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود، کربلا مدرسه مقاومت است،خاصیت کربلا این است که اگر مثل خون در رگ تاریخ جریان پیدا نکند،تاریخ  می میرد،دنیا می میرد و مقاومت حیات پیدا نمی کند.

کربلا مدرسه مقاومت است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامیافزود:تاریخ تکرار می شود "کل یوم عاشورا ،کل ارض کربلا"، هر وقت فرهنگ عاشورا و کربلا ،کنار برود؛ خون در رگ ها نیست و مرگ جامعه است و در حقیقت ایثار و مقاومت ،فرهنگ عاشورا و پیام عاشورا است.

بیشتر بخوانید:

 • فرهنگ عاشورایی جامعه را بابصیرت می‌کند/ جامعه عاشورایی از دشمن نمی‌هراسد

 

امسال همه برنامه‌های ما باید انتقال و فراگیرکردن فرهنگ مقاومت و عاشورا باشد

ذوالنوری بابیان اینکه امسال همه برنامه‌های ما باید انتقال و فراگیرکردن فرهنگ مقاومت و عاشورایی باشد، مطرح کرد: اگر تاریخ تکرار می‌شود که می شود،ما باید شبیه سازی کنیم و اگر امروز کربلاست؛ امام ما کیست ؟جبهه دشمن کدام است؟ جبهه خودی کدام است؟ جبهه  حق و باطل کدام است.

وی با بیان اینکه اگر امام حسین(ع)  و یارانش امروز بودند هرکدام در کدام جبهه بودند، ادامه داد:عاشورای امروز کدام جبهه است؟ آیا شمر امروز غیر از نظام سلطه و صهیونیسم بین الملل جای دیگری داشت؟ کسانی که در مقابل امام حسین(ع) ایستادند اگر امروز بودند در جبهه مقاومت قرار می‌گرفتند؟ تصور می‌شد که در نظام سلطه باشند و صهیونیسم بین الملل در آنجا  قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  تصریح کرد: اگر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش بودند، امروز جریان‌های تروریستی- تکفیری را تقویت می‌کردند و در آنجا قرار می گرفتند یا مقابل -این جریان می ایستادند؟ مهم این است که فرهنگ مقاومت عاشورایی با انطباق با وضعیت امروز فهمیده شود و مسئولان ما بصیرت عاشورایی را جا بیندازند./  پایان پیام

 

==========================================
» تاریخ انتشار : 25 شهریور 1398

»» چاپ خبر

 

» اخبار مرتبط:

 • محور مقاومت رژیم صهیونیستی را منفعل کرده است
 • فضای مجازی چاقوی دو لبه است
 • دیدار سخنگوی حرکت نجباء اسلامی عراق با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
 • کار فرهنگی در روزگار فعلی نمونه ای از جهاد است
 • نماینده قم در مجلس: وضعیت زبان فارسی در کشور آشفته است
 •  

  آخرین اخبار

  تبلیغات تصویری

  پربازدیدترین اخبار

  پیوندها