اخبارمسجد موفق دارای کارکردهای سیاسی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی است

10 مرداد 1398

مسجد موفق دارای کارکردهای سیاسی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم که در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه مرکز رسیدگی به امور مساجد فقط در تهران فعالیت دارد، اظهار کرد: می‌توانیم با توجه به وضعیت خاص قم یک کار ابتکار و ویژه را در حوزه رسیدگی به امور مساجد دنبال کنیم.

وی اضافه کرد: اصل طرح تحول اجتماعی مسجدمحور کار مطلوبی است که اگر بتوانیم دستگاه‌ها را حامی این طرح قرار دهیم زودتر به نتیجه می‌رسیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر مسجد را به یک گوشی پیشرفته تلفن همراه تشبیه کنیم، برخی فقط این تلفن همراه را خاموش و روشن می‌کنند؛ این یعنی برخی از مساجد به کارکرد اصلی خود نرسیده و فقط نماز در آن‌ها اقامه می‌شود  گاهی در برخی از مساجد سه وعده نماز هم خوانده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مساجد موفق کشور، مساجد امام جماعت‌محور هستند، تصریح کرد: مسجد موفق دارای کارکردهای سیاسی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی است اما در راستای رسیدن به مسجد موفق باید جزییات کارکردهای مسجد تعریف و متناسب با آن کارکردها وظایف و روش‌های حرکت برای مساجد تعریف شود.

انتهای پیام

==========================================
» تاریخ انتشار : 10 مرداد 1398

»» چاپ خبر

 

» اخبار مرتبط:

  • لزوم افزایش منزلت اجتماعی و توان عملیاتی ناجا با هدف ارتقاء امنیت مردم
  • کار فرهنگی در روزگار فعلی نمونه ای از جهاد است
  • دشمن در فضای مجازی کمر به قلع و قمع ارزش‌ها، اعتقادات و باورها بسته/مسئولان ...
  • سپاه در کدام منطقه پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد؟
  • نماینده قم در مجلس: وضعیت زبان فارسی در کشور آشفته است
  •  

    آخرین اخبار

    تبلیغات تصویری