اخبارنیازمند یک شبکه قدرتمند در مبادلات کالا هستیم

29 تیر 1398

نیازمند یک شبکه قدرتمند در مبادلات کالا هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، مجتبی ذوالنوری در همایش تجلیل از صنعت گران و کارآفرینان استان قم در اتاق بازرگانی عنوان کرد: ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و باید در مرحله اول، این جنگ را باور کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: عده‌ای در جایگاه امن اقتصادی، خبری از تورم و جنگ اقتصادی در کشور ندارند، امروز لبه جلوی منطقه نبرد همان صنعتگران هستند که بار زیادی از فشارها را در جنگ اقتصادی متحمل می‌شوند.

نماینده مردم قم در مجلس بیان کرد: در شرایط فعلی، باید دیپلماسی اقتصادی کشور برای کاهش فشارهای تحریم به میدان بیاید؛ اگر این دیپلماسی فعال شود در بسیاری از سفرهای مسئولان و هیات‌های بازرگانی، نتایج خوبی به دست می‌آید؛ البته برخی از سفرها به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب، تشریفاتی و بی خاصیت است.

وی افزود: در سفرهای خارجی، فرصت‌های طلایی زیادی در تجارت و رفع مشکلات صادراتی وجود دارد که باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: ایران دارای ۱۱۰۰ کیلومتر راه مشترک با کشور ترکمنستان است در حالی که ترکیه ۶۰ درصد از صادرات به این کشور را بر عهده دارد و ۴۰ برابر ما به صادرات کالا به این کشور می پردازد.

وی بیان کرد: دیپلماسی اقتصادی پویا می تواند ما را به توسعه و شکوفایی برساند و از ظرفیت های تجاری خوبی برخوردار شویم.

ذوالنوری اظهار کرد: به یک شبکه قدرتمند در مبادلات کالا نیاز داریم  و در این خصوص همراهی مسئولان و رفع بروکراسی‌ها می‌تواند اثرگذار باشد.

==========================================
» تاریخ انتشار : 29 تیر 1398

»» چاپ خبر

==========================================
» شبکه های مجازی

 

» اخبار مرتبط:

  • عمر باقی‌مانده اسرائیل با حمله نظامی آمریکا به ایران به نیم ساعت هم نخواهد ...
  • رهبر انقلاب ترامپ را تحقیر کرد /تحریم‌های آمریکا بی‌مصرف است
  • اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد
  • اروپا نمی‌خواهد برای حفظ برجام هزینه دهد
  • روایت ذوالنوری از میزان تخصیص تسهیلات بانکی در استان قم
  •  

    آخرین اخبار

    تبلیغات تصویری