اخبارامریکایی ها طبق قوانین بین المللی نمی توانند ارتباطات خارجی مقامات ایرانی را محدود کنند

5 تیر 1398

امریکایی ها طبق قوانین بین المللی نمی توانند ارتباطات خارجی مقامات ایرانی را محدود کنند

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام ذوالنوری، نماینده مردم قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به به تحریم اخیر مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: تحریم های آمریکا از مدت ها قبل استمرار و فراز و نشیب فراوانی داشته است، تحریم جزئی سپاه پاسداران را در گذشته هم داشتیم، آمریکایی ها پیش از این نیروی قدس سپاه را تحریم و به بهانه آن انواع فشارها را به سپاه پاسداران آوردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امریکا با قانون کاتسا سپاه را به صورت کامل تحریم کرد و در شروع سال جدید 1397 هم مجدد سپاه را تحریم کردند، این تحریم های روز گذشته موضوع تازه ای برای جمهوری اسلامی نیست. در واقع این اتفاق تکرار مسائل قبل است.

مقامات امریکایی مجدد سپاه را برای تسکین آلام خود تحریم کردند

وی افزود: آمریکا فرمانده هان سپاه را تحریم کرده حال آنکه هیچ کدام از فرمانده هان سپاه حساب مالی بیرون از کشور ندارند، در حساب شخصی آنها هم جز حقوق که در سطح متوسط جامعه است، چیزی نیست. حساب های سازمانی آنها هم داخلی و چند امضایی است بنابراین تحریم کار بی خاصیت و صرفا در مقابل فضاهایی است که با سقوط پهپاد آنها در دنیا ایجاد شده است لذا برای تسکین آلام خود این تحریم ها را علیه ایران اعمال کردند.

ذوالنور یادآور شد: امریکایی ها مقام معظم رهبری را تحریم کردند، حال آنکه ایشان نه سفری به امریکا داشتند و نه حساب بانکی و جابه جایی مالی دارند، |ترامپ دیوانه وار رفتار می کنند. کار بی خاصیت و بدون نتیجه هم نشان از سبک مغزی آنها دارد. امروز دیگر چیزی در دست امریکایی ها نیست.

افزایش دوام آوری و تاب آوری جمهوری اسلامی با تحریم های جدید آمریکا

وی با اشاره به اینکه پیش از این ما شاهد معذرت خواهی ترامپ بودیم، گفت: مقامات امریکایی بعد از سقوط پهپادشان ژست آمادگی نظامی گرفتند اما بعد از چند روز به معذرت خواهی آنها منجر شد. جمهوری اسلامی ایران امروز در موضع اقتدار است و حنای آنها دیگر برای مارنگی ندارد. این تحریم ها هرچند سختی برای ما دارد اما از سوی دیگر دوام آوری و تاب آوری جمهوری اسلامی را افزایش می دهد.

هیچ مبنای برای تحریم ظریف وجود ندارد

وی در واکنش به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، گفت: آقای ظریف نه تروریست است و نه کار قاچاقی انجام داده و نه جزء نیروهای مسلح ما است لذا هیچ مبنای برای تحریم ایشان وجود ندارد، توان جمهوری اسلامی به یک بازدارندگی رسیده و به تعبیر مقام معظم رهبری زمان بزن در رو تمام شده است لذا چون کاری نمی توانند انجام دهند، می خواهند دیپلماسی ما را تحت تاثیر قرار دهند.

امریکایی ها طبق قوانین بین المللی نمی توانند ارتباطات خارجی مقامات ایرانی را محدود کنند

وی ادامه داد: ترامپ فکر می کرد با خروج از برجام می تواند اجماع جهانی علیه ایران به راه بیندازد اما این موضوع تحقق پیدا نکرد و دیپلماسی ما شکل فعال تری به خود گرفت. آنها به دلیل نگرانی میخواهند برای ما محدودیت ایجاد کنند حال آنکه بر اساس قوانین بین المللی نمی توانند ارتباطات بین المللی مقامات ایران را محدود کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مقامات امریکایی بر اساس هیچ قانونی نمی توانند این کار را عملی کنند، رفت و آمد دیپلمات ها ی ما مانند سابق و پر شورتر از گذشته انجام می شود. این تحریم برگ ننگنی برای امریکا به جا می گذارد./ پایان پیام

 

==========================================
» تاریخ انتشار : 5 تیر 1398

»» چاپ خبر

 

» اخبار مرتبط:

  • ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به تحریم های اخیر آمریکا
  • دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب
  • اروپا نمی‌خواهد برای حفظ برجام هزینه دهد
  • تمام برنامه های آمریکا در منطقه منجر به شکست شده است
  • مطالبه‌گری اساس تعامل و ارتباط مجلس با دولت است
  •  

    آخرین اخبار

    تبلیغات تصویری